Ön Camdaki kabus… Buğu
13 Nisan 2017
Yerli otomobilin tarihi belli oldu! İşte o açıklama…
13 Nisan 2017

Sileceklere ödül zamanı

Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte hava sıcaklarında artış yaşanıyor. Kışın çalışmaktan oldukça yorulan silecek lastiklerinin artık değişim vakti geldi.

Kışın çok yoğun kullandığımız silecek lastiklerinin ortalama ömrü 2 yıldır. Eğer silecek lastiklerinizi 2 yıldır kullanıyorsanız artık değiştirme vaktiniz geldi demektir.  Yıpranan silecekler zamanla camınıza zarar verecektir. Hatta camınızı çizebilir. İlk etapta pahalı ve gereksiz bir değişim olarak görünse de silecek lastiklerinin değişimi camın sağlığı için önemlidir.

Silecek bakımı:

  • Silecek suyunun geçtiği kanalları ve silecek motorunu kontrol edin. Gerekirse temizletin.
  • Silecek suyunu cama püskürten mekanizma zamanla kireçten dolayı tıkanır. Bu tıkanıklığı da iğne ile açabilirsiniz. İğne ile suyun püskürtüldüğü yere sokarak kanallarını açabilirsiniz.

İpucu: silecek lastiklerinizi bezle çok kuvvet uygulayarak silmeyin. Bu lastiklerin üzerinde özel bir kimyasal vardır. Bastıra bastıra temizlemeniz durumunda sileceklerinizden siyah bir leke gibi toz çıkar. İşte bu toz silecek lastiğini kayganlaştırır. Bu tozun üzerinde kalmasına özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir